Háborítatlan hordozás

Háborítatlan hordozás

Érdekes a cím, ugye? 🙂

Van háborítatlan szülés, háborítatlan szoptatás..

Hát úgy gondolom, van és létezik háborítatlan hordozás is.

Hiszek abban, hogy minden szülő és minden édesanya a saját gyermeke nyelvén a legjobban ért, tudja hogy mikor mit szeretne és mikor mi a legjobb neki és nekik.

Mert hogy anya nincs a gyereke nélkül és gyerek sincs anya nélkül(nyilván ez egy optimális helyzet) tehát Ők ketten teljesen egy egészet alkotnak nem lehet és szabad külön egységbe tenni Őket.

A babahordozás mindenkié

Azt gondolom, hogy a babahordozás mindenkié, mindenkinek joga van ahhoz, hogy hordozza a babáját szabadon, pont úgy, ahogy neki és nekik jól esik.

Ez a saját kompetenciájuk, a saját életük. Nincs jó vagy rossz hordozás helyes vagy helytelen, egyszerűen “csak” hordozás van.

Egy csodás, közös és boldog együttlét a babának és az anyának(apának) amely éppen olyan jó ha kendőben,ha csatosban vagy ha mei tai-ban történik.

Nem kell, hogy ülni tudjon!

Nem hiszek abban, -és a folyamatos szakmai továbbképzések, az ortopéd orvosok által tartott előadások és velük való beszélgetések, szakmai konzultációk is éppen ezt támasztják alá- hogy mozgásfejlődéshez kell kötni a különböző eszközök használatát.

Miért nem? Már csak azért sem mert annak nincs életszaga. Egyszerűen NEM ÉLETSZERŰ. Akkor jó egy hordozó eszköz, ha a babát bele lehet tenni a fiziológiás fejlettségének megfelelő pozícióban. (ez a guggoló terpesztett tartás, amelynél a térdek magasabban vannak mint a fenék)  

Nincs mindig optimális helyzet

Ha mindig “optimális” helyzetben akarnám fogni-tartani- támasztani a gyerekemet, akkor nem tenném kiságyba/ágyba (egy vízszintes felületre, ami ugye kiegyenesíti a gerincét, nem tenném babakocsiba vagy nem fognám csak úgy a kezembe sem soha, hiszen az nem optimális….mert nincs meg a guggoló terpesztett tartás, nincs meg a gömbölyű gerinc vonala.

Mindezzel a nem “optimális életszerű dolgokkal tudok/lehet kárt csinálni a gyerek gerince vagy csípője szempontjából? NEM.

Sok tényező befolyásolja a fejlődését

Amíg felnő a gyerek, addig annyira sok minden befolyásolja a fejlődését, ahogy beindul a mozgásfejlődése, onnantól kezdve már alig és csak nagyon kevéssé tudjuk befolyásolni akár hordozással is.

A legfontosabb a testközelség

Egy kisbabának a legfontosabb a közelség…Ez a közelség sok nagyon jó eszközzel kiszolgálható. Fontos, hogy kényelmes legyen, hiszen ha a szülő nem veszi fel csatolja vagy köti meg szívesen, akkor a baba nem kapja meg annyit és olyan mennyiségben a közelséget,amennyire szüksége lenne rá.

Válassz olyan eszközt, ami kényelmes számodra, próbáld fel és ha jó,  akkor hordozz benne háborítatlanul és boldogan, legfőképpen lelki-ismeret furdalás nélkül!

A megfelelő és kényelmes eszköz támogatja a hosszútávú hordozást és megkíméli a hordozó személy testét.:)      

kiságyban, még a kórházban

első időszak, amikor minden a feje tetején állt

Nagyszülő kezében kifordítva(igazán boldogok nem?)

Háát, a pozíció..hogy is mondjam…:)

  Próbáltam olyan képeket keresni és találni, amikor tényleg nem “optimális” a gyerek tartása. Ezek a mi életünkből képek….és biztosan mindenkinek vannak ilyenek.

Hordozzatok szabadon és örüljetek annak, hogy hordozhattok és közel lehettek a babátokhoz!!

  Örömteli hordozást, Regina  

One thought on “Háborítatlan hordozás

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük

Ez az oldal az Akismet szolgáltatást használja a spam csökkentésére. Ismerje meg a hozzászólás adatainak feldolgozását .