Mosható pelenka fajták-mosható pelenka rendszerek

használj te is mosható pelenkát!

Mosható pelenka fajták- mosható pelenka rendszerek

Mosható pelenka fajták-mosható pelenka rendszerek

Összeállítottam Számodra egy kis áttekintőt a jelenlegi mosható pelenkafajtákról és mosható pelenka rendszerekről, amelynek segítségével könnyen kiválaszthatod azt a terméket, amely Számodra és a családod számára a legjobb. 🙂

Ha mégis elakadnál vagy bizonytalan lennél, keress meg és segítek mindenben szívesen!

Az egyes mosható pelenka márkákról részletes információkat a termékleírásoknál is találsz.

Mosható pelenka fajtái  

  •  Külön mosható pelenka külső- külön mosható pelenka belső rendszer:

Például ilyen a Fidella mosható pelenka külső és belső is amit a következő képeken láthatsz. Nemcsak szép de biztonságos és egyszerű a használata is.

teljesen elvezeti a nedvességet és szárazon tartja a baba popóját, csak úgy, mint az eldobható.

Ez a variáció egy külön mosható pelenka belsőből (= mosható pelenka és mosható pelenkabetét, ez a a nedvszívó mag) és egy külön vízzáró rétegből (= mosható pelenka külső) áll.

Pelenkabelső:  a pelenkabelső felelős azért, hogy a pelusba kerülő végterméket felfogja – a pelenka tulajdonságai és a gyermek kora alapján lehetséges, hogy még egy pótlólagos pelenkabetét is szükséges a nedvesség felszívásához. A kor azért befolyásoló mert a különböző korú gyerekek más mennyiségű pisit engednek. 🙂

Ezek a pelenkák nagyjából 4 fajtába sorolhatóak:

  • 1 hajtogatós vagy tetra pelenka
  • 2 megkötős pelenka
  • 3 betétpelenka
  • 4 nadrágpelenka

 

Pelenkabetét vagy pelenkabelső : a nedvszívó hatás megerősítése céljából használt további betét. Gyártótól függ, hogy formája anatómiai-e vagy egyszerűen négyszögletes, fixen a pelenkába van-e varrva vagy patentokkal rögzíthető a pelusra, vagy egyszerűen csak rögzítés nélkül a pelenkára kell fektetni.

 

Pelenkakülső: a mosható pelenka belsőre kerülő védőréteg, amely védi a ruházatot a nedvességtől és maszattól. Ha a pelenka nem tépőzáras, akkor a pelenka külső tartja a pelust a helyén. A pelenkakülső záródhat tépőzárral vagy patenttal, vagy lehet bebújós kisnadrág is.

  • All in one (AIO) rendszer:

Ennél a rendszernél a pelenka, a nedvszívó mag (= pelenkabetét) és a pelenka külső egybe van varrva és ezáltal az all in one pelenkák kezelése nem sokban tér el az eldobható pelusokétól.

Gyártó szerint különbözik, hogy az all in one pelenkákba tehetsz-e még egy további pelenkabelsőt. A legtöbb all in one mosható pelus tépőzárral- vagy patentokkal záródik. Különböző méretekben kaphatóak. A kényelmes használatnak egyetlen hátránya van csak: ezek a pelenkák igen lassan száradnak meg. Egyes modellek azonban kifordíthatóak és így gyorsabban megszáradnak. Ennek kompenzálására remek nedvszívással rendelkeznek és kényelmesen használhatók.

  • Zsebes pelenka:

Ezeknek a pelenkáknak (általában) a hátsó részén található egy zseb, amelybe a pelenkabetétet belelehet tenni.A komplett zsebes pelenka leggyakrabban a következőképpen épül fel:

      • A pelenka külső része poliuretán bevonattal ellátott (légáteresztő és szivárgásmentes)
      • A belső bélés általában mikropolár vagy bambusz vagy mikroszálas anyagú
      • A külső és a belső rész közötti zsebbe bújtatható a pelenkabetét.

Ennek előnye, hogy az alkalmazott pelenkabetét nagysága határozza meg a pelenka vastagságát.Tehát bármilyen alkatú babára beállítható.

Nagyon jó nedvszívó erővel rendelkezik, hiszen a pisi mennyiséghez beállítható a pelenkabetétek száma.

Bamboolik zsebes pelenka

  • Egyméretű vagy OneSize, azaz AIO 2 pelenka rendszer:

Ezek a pelenkák áthajtás vagy legombolás segítségével állíthatóak kisebbre vagy nagyobbra.

Ezeket tehát már a születéstől kezdve egészen a szobatisztaság eléréséig használhatod. Különösen akkor nagyon praktikus, ha több pelusos csemete is van a családban, mert ugyanaz a pelenka különféle méretekre állítható be. Az elhasználódás mértéke azonban ezeknek a pelenkáknak az esetében nagyobb, hiszen éveken keresztül folyamatos igénybevételnek vannak kitéve. Viszont nagyon szeretik és a jobb minőségűeket tényleg éveken át lehet használni.

 

Igény szerint az alábbi praktikus dolgokat használhatod a pelenkákhoz:

Papírbetét:
Ezek a vékony kendőcskék a baba popsija alá valóak: felfogják az esetleges székletet, és így maga a pelenka sokkal kevésbé szennyeződik. 2 fajta létezik:

Papírbetét

  • Nyugodtan a WC-be vagy a bio szemétbe (komposztba) dobhatod, mert lebomlik.
  • Egy keveset maga a papírbetét is felszív a nedvességből, ezért az anyatejes székletet jobban megtartja.
  • 4-5 alkalommal ki is mosható.

Cellulózbetét

  • Minden folyadékot keresztülenged, ezért a baba bőrét valamivel szárazabban tartja.
  • Ez azonban sajnos igaz az anyatejes székletre is: részben ez is átfolyik rajta.
  • Csak a vegyes szemét közé dobhatod.
  • Szinte korlátlanul mosható a pelenkával együtt.

Pelenkabetét:

Pótlólagos pelenkabetétek, amelyek segítenek a baba bőrét szárazon tartani és/vagy a sebes popsinak meggyógyulni:

  • Bourette selyem: nem tart szárazon, de gyógyító hatású és antibakteriális.
  • Polár: a nedvességet közvetlenül a nedvszívó magba vezeti
  • Gyapjú: piros popsi esetén ideális.
  • Pelenkacsatt, vagy snappi

A Snappi pelenkacsat segítségével a pelenkabelsőt könnyebb rögzíteni. A Snappi egy T-alakú, enyhén elasztikus műanyag eszköz, amelynek mindhárom végén fésűszerű fogacskák vannak. Ezek a „karmok” kapaszkodnak bele a pelus anyagába.

A Snappi alsó ágát nem fontos beakasztani a pelenkába. Sok szülő jobban szereti a Snappit csak jobb- és baloldalra húzni. Ha Te is jobban szereted így, az alsó szárat akár le is vághatod. Pár hónap után a fogacskák elhasználódnak, ilyenkor érdemes kicserélni a pelenkacsatot.

1, Hajtogatós vagy tetra pelenka:

Négyszögletes tetra pelenkát hajtogatunk a babára, amelyet pelenkacsattal (pl: Snappi) rögzítünk. Ez a pelenkázás édesanyáink által is gyakorolt módja. Gyakorlatot és időráfordítást igényel.

2,  Megkötős pelenka:A pelenkát pántokkal lehet a babára rögzíteni. Sok pelenkabelsővel kombinálható, de ennek kezelése is némi gyakorlatot igényel és időigényesebb is, mint az alábbi két pelenkafajtáé.

3,  Betétpelenka

Pelenka saját zár nélkül, amelyet a pelenk akülső tart a testen. Snappi pelenkacsat segítségével is rögzítheted. A pelenka külsőnek mindenképpen jól kell illeszkednie, máskülönben a pelenka elcsúszhat, és a tartalma kifolyhat. Általában egy méretben (OneSize) kapható, és ezért költségkímélő megoldás.

4,  Nadrágpelenka

A pelenkák legkényelmesebb fajtája, hiszen használata alig különbözik az eldobható pelusokétól. A különbség csak annyi, hogy pelenkakülsőt is használni kell hozzá. Gyártók szerint különbözik, hogy több méretben készül-e (pl.: újszülött, 1, 2, 3) vagy csak egy méretben (OneSize) kapható.Egy szuper jó nadrágpelenka a T-tomitól, amit ITT találsz.

 

A mosható pelenka választékot a Hordozótár Webshopban is találsz. 🙂

Kérd segítségünket a témában, örömmel állunk rendelkezésedre!

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük

Ez az oldal az Akismet szolgáltatást használja a spam csökkentésére. Ismerje meg a hozzászólás adatainak feldolgozását .